ЯК ПОВЕРНУТИ СПЛАЧЕНІ ЗА ГАЗ КОШТИ

За інформацією ТОВ «Черкасигаз Збут», ТОВ «Оператор ГТС України» на виконання наказу Міністерства енергетики України №198 (із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства Енергетики України від 28 червня 2022 року), здійснив перенесення побутових споживачів з 01 травня 2022 року до Реєстру споживачів ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Це перенесення відбулось лише в липні, що унеможливило заздалегідь попередити споживачів про оплату послуг споживання природного газу на іншого постачальника.

На жаль, автоматично перевести переплату з особових рахунків ТОВ «Черкасигаз Збут» на особовий рахунок у ТОВ “ГК «Нафтогаз України” неможливо, оскільки наразі відсутній погоджений сторонами механізм такого переведення.

Тому інформуємо: якщо за Вашим особовим рахунком за результатами остаточного розрахунку з ТОВ «Черкасигаз Збут» за природний газ, спожитий до 1 травня 2022 р., обліковується переплата або кошти були помилково сплачені на рахунок товариства, Вам необхідно надати письмову заяву на повернення цих коштів.

До заяви необхідно додати:

  • копію паспорту (завірена належним чином: “згідно з оригіналом”, дата, підпис) власника особового рахунку;
  • копію ідентифікаційного коду (завірена належним чином: “згідно з оригіналом”, дата, підпис) власника особового рахунку;
  • оригінали квитанцій про оплату за природний газ (копії або фотокопії рахунків (завірена належним чином: “згідно з оригіналом”, дата, підпис) власника особового рахунку.);
  • до заяви бажано додати фото лічильника з фактичними  показниками (на  фото  має бути  чітко  видно показники та стан охоронних пломб) на дату написання заяви.

У разі оформлення особового рахунку на одного члена родини, а оплату проведено іншим членом родини, необхідно власнику особового рахунку власноруч написати заяву про згоду повернення зайво сплачених коштів та повернення їх платнику. При цьому платнику необхідно надати копії документів, що зазначені вище.

Якщо Ви хочете повернути кошти на власний банківський рахунок, то додаєте ще довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (може бути автоматично згенерована у мобільному додатку банку, повинна містити IBAN карткового рахунку).

Підписану заяву та документи можна направити на поштову адресу: 19801, смт Драбів, вул. Центральна, 101;  тел: (04738) 30-7-14.

Зауважимо, що на всіх копіях документів має бути зроблений посвідчувальний напис («Згідно з оригіналом»), а також підпис, ПІБ власника документа і дата.

Також підписану заяву та документи можна направити на електронну скриньку: drabivzbut@gmail.com

Зауважимо, що у цьому разі заява та копії документів, що додаються, повинні бути скріплені/завірені за допомогою електронного підпису (ЕЦП). Такі вимоги до документів висуваються у Законі України “Про електронні документи та електронний документообіг”.

Від 19 серпня 2022 року жителі сіл Великий Хутір й Ашанівки можуть звернутися із вказаними вище документами та заявою про перенесення коштів переплати на особовий рахунок АТ “Черкасигаз” у Великохутірську сільську раду.