Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів села Великий Хутір проводяться  заходи у рамках акції «16 днів проти насильства».

     Стартувала акція у навчальному закладі 29 листопада  2021 року одночасно з приїздом поліцейського офіцера громади сектору превенції Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області – Беренді С.В. Метою візиту поліцейського стала інформаційно – пізнавальна зустріч «Що ми розуміємо під насильством ?» для учнів  5 -11класів

   02 грудня практичним психологом Шугай Н.В. проводився моніторинг «Ставлення учасників освітнього процесу до наркотичних речовин та насильства» для учнів 5 – 11 класів.

    Цікавою та інформативною  виявилася профілактична бесіда «Єднісь прав і обов’язків»  для учнів початкової школи за участю капітана поліції Коваленко Т.В. (інспектор з ювенальної превенції ВПД №1  Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській ), яка була проведена 3 грудня.

    Про те, якою має бути щаслива сім’я,  учням 5- 6 класу розповіла Дерипаска Ю.М. ,фахівець соціальної роботи КЗ « Центр надання соціальних послуг») . У своїй розповіді  Юлія Миколаївна  вчила дітей правильно долати конфлікти, розкривши тему  «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання».

       Година спілкування «Вчимося захищати себе від насильства» для учнів старшої школи стала дуже інформативною. Під час роботи  головний спеціаліст служби у справах дітей Великохутірської СТГ  – Сакун А.Г. намагалася  дати відповіді на всі  дитячі  запитання . Ця зустріч дала змогу розширити знання присутніх про «Права дітей» у сучасному світі.

   Інформаційна година  для учнів 7-11 класів «Права дітей в системі безоплатної правової допомоги та захист прав дітей від насильства сім’ї» була проведена головним юристом відділу «Драбівського  бюро правової допомоги» Золотоніського місцевого центру надання безоплатної правової допомоги  – Опанасенко С.Л.

 Фінальним етапом проведення  заходів стало оформлення  «Стіни доброти: Наші долоньки проти насильства» учнями  5 класу.

    Проведені заходи, спонукали до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей)  з інвалідністю, хворих на ВІЛ.