
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів села Великий Хутір проводяться заходи у рамках акції «16 днів проти насильства».
Стартувала акція у навчальному закладі 29 листопада 2021 року одночасно з приїздом поліцейського офіцера громади сектору превенції Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області – Беренді С.В. Метою візиту поліцейського стала інформаційно – пізнавальна зустріч «Що ми розуміємо під насильством ?» для учнів 5 -11класів
02 грудня практичним психологом Шугай Н.В. проводився моніторинг «Ставлення учасників освітнього процесу до наркотичних речовин та насильства» для учнів 5 – 11 класів.
Цікавою та інформативною виявилася профілактична бесіда «Єднісь прав і обов’язків» для учнів початкової школи за участю капітана поліції Коваленко Т.В. (інспектор з ювенальної превенції ВПД №1 Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській ), яка була проведена 3 грудня.
Про те, якою має бути щаслива сім’я, учням 5- 6 класу розповіла Дерипаска Ю.М. ,фахівець соціальної роботи КЗ « Центр надання соціальних послуг») . У своїй розповіді Юлія Миколаївна вчила дітей правильно долати конфлікти, розкривши тему «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання».
Година спілкування «Вчимося захищати себе від насильства» для учнів старшої школи стала дуже інформативною. Під час роботи головний спеціаліст служби у справах дітей Великохутірської СТГ – Сакун А.Г. намагалася дати відповіді на всі дитячі запитання . Ця зустріч дала змогу розширити знання присутніх про «Права дітей» у сучасному світі.
Інформаційна година для учнів 7-11 класів «Права дітей в системі безоплатної правової допомоги та захист прав дітей від насильства сім’ї» була проведена головним юристом відділу «Драбівського бюро правової допомоги» Золотоніського місцевого центру надання безоплатної правової допомоги – Опанасенко С.Л.
Фінальним етапом проведення заходів стало оформлення «Стіни доброти: Наші долоньки проти насильства» учнями 5 класу.
Проведені заходи, спонукали до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) з інвалідністю, хворих на ВІЛ.