Сьогодні, 9 листопада, наша країна відзначає День української писемності та мови

 « Ну що б, здавалося, слова…

 Слова та голос – більш нічого,

 А серце б’ється- ожива, як їх почує…»

Тарас ШЕВЧЕНКО

    Носіями української мови є приблизно 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці. Українська мова є  третьою слов’янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу, а за милозвучністю українська мова -друга в світі.

Історія свята: Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – “Повісті минулих літ”. Цей твір складений на основі сучасних автору подій і архівних літописів, народних переказів та оповідань.Цей День українці святкують з 1997 року. Встановлений він указом Президента України у честь вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

Носіями української мови є 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці. Українська мова є другою або третьою слов’янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу.

  Свято рідної мови відбулося в закладах загальної середньої освіти   Великохутірської ТГ.  Старшокласники ЗЗСО І-ІІ ступенів села Безбородьки  з нагоди Дня української писемності та мови  організували загальношкільний лінгвістичний арт-моб «Плекаймо мову!». Учні цитували крилаті вислови відомих українських письменників, громадських та культурних діячів, видатних історичних постатей. Цим вони хотіли продемонструвати, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам’ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.

     Також традиційно в цей день учні 8-9 класів ЗЗСО села Безбородьки  долучилися до написання  Всеукраїнського диктанту національної єдності, який цьогоріч звучав з вуст відомої в Україні людини Ади Роговцевої .      Для учнів  6-7 класу була проведена гра-змагання  “Слово до слова – складається мова”.

 Здобувачі освіти ЗЗСО І-ІІІ ступенів села Великий Хутір також 9 листопада святкують  День української писемності та мови.  У освітньому  закладі були проведені пізнавальні заходи, на яких школярі дізналися більше про роль української мови у житті людини. Учні 1 та 2 класу переглянули казку “Про українську мову” та взяли участь у вікторині “Як ми знаємо українську мову”. Учні 3 -11 класів написали диктант.

Діти збагатили своє мовлення прислів’ями, приказками про мову, слово.   Сьогодні діти   намагалися розмовляти  чистою українською мовою,   старалися викорінювати  зі свого мовлення ті слова,що не властиві їй.

Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову-цей невмирущий голос України.

 

 

Вгору