Насильство не можна толерувати!

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування.

Особливо вразливими до насилля є діти, і під час пандемії #COVID19 ситуація значно погіршилась. Якщо дитина стає навіть свідком насильства, їй буде дуже складно самостійного позбавитися від психологічної травми.
Коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, в школі, на вулиці, – ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

 

Зазвичай під час кампанії проводяться різноманітні інформаційно-просвітницькі заходи, які нагадують, що будь-які форми насильства у громадській чи приватній сферах є неприпустимими.

Основними завданнями Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” в нашій країні є:
– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства та насильства за ознакою статі, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем домашнього насильства та захисту прав жінок в Україні;
– проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань запобігання та протидії домашньому насильству, жорсткого поводження з дітьми, формування у суспільстві нулевої толерантності до насильства у всіх його проявах;
– проведення місцевих або регіональних заходів, громадських слухань з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.
 

Символами акції “16 днів без насильства” є стрічки трьох кольорів – синього, білого та червоного. Детальніше про це у зображенні: 
Дієвим інструментом для попередження і боротьби з насильством є Стамбульська конвенція, яка поки що не ратифікована Україною. Аби якомога більше людей дізналося про її роль у запобіганні насильству, 50 громадських організацій запустили тематичний сайт: https://www.stopviolence.in.ua/
На ньому ви можете дізнатися, що таке Стамбульська конвенція проти насильства, як вона може покращити життя українців та до кого звертатись у разі, якщо насильство вже відбулося.
Контакти гарячих ліній психологічної допомоги та протидії насиллю ➡️ https://www.unicef.org/ukraine/stories/hot-lines
Вгору