Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях без супроводу дорослих

Служба у справах дітей інформує: з метою попередження злочинності, як з боку дітей, так і проти них, стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей, законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час на вулиці.

Нагадуємо, що згідно Закону України «Про охорону дитинства»

  • дитина – це особа віком до 18 років (повноліття),
  • малолітня дитина – дитина віком від 0 до 14 років,
  • неповнолітня дитина від 14 до 18 років.

Також ст. 20-1 вказаного закону визначено, що діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

Власники закладів сфери розваг, закладів громадського харчування та уповноважені ними особи зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з 22.00 до 6.00 години дітей до 16 років без супроводження батьків, законних представників дітей. Також вони мають право з 22.00 до 6.00 години вимагати у відвідувача документи, що засвідчують особу.

Відтак, потрібно пам’ятати:

дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків чи законних представників у громадських місцях!

Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП)!

Яка відповідальність передбачена?

За порушення вимог законодавства щодо порядку перебування дітей у закладах, де провадиться діяльність у сфері розваг, або в закладах громадського харчування передбачена відповідальність як для суб’єктів господарювання, так і для батьків.

Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф – від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 грн). За повторне порушення протягом року – від 850 до 1700 грн.

Що стосується батьків або законних представників дитини, то вперше до них можуть застосувати попередження або накладення штрафу від 850 до 1700 грн. За вчинення такого правопорушення повторно протягом року передбачено штраф від 1700 до 5100 грн.

Окрім цього, зважаючи на поширення проявів вживання неповнолітніми алкоголю, тютюнопаління, продажу підліткам спиртних напоїв, виконавчий комітет Великохутірської сільської ради прийняв рішення від 15.03.2021 №31 «Про обмеження перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування на території Великохутірської сільської територіальної громади», в якому акцентується увага на недопущенні перебування з  22:00 до 06:00 години дітей до 16 років без супроводження батьків або повнолітніх осіб, які несуть за них персональну відповідальність.

Вгору