Порядок виїзду дітей за кордон у період воєнного стану

Кабінет Міністрів України постановами від 28.02.2022 № 166 та від 01.03.2022 № 179 вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України та спростив порядок виїзду дітей за кордон під час воєнного стану.

ЩОДО ВИЇЗДУ СТАТУСНИХ ДІТЕЙ, ЯКІ ВИХОВУЮТЬСЯ У СІМЕЙНИХ ФОРМАХ ВИХОВАННЯ

Виїзд таких дітей в супроводі осіб, які уповноважені законними представниками дитини здійснюється за наявності письмового погодження органу опіки та піклування чи військової адміністрації.
ЩОДО ВИЇЗДУ ДІТЕЙ, ЯКІ НЕ ДОСЯГЛИ 16-РІЧНОГО ВІКУ, В СУПРОВОДІ ОДНОГО З БАТЬКІВ
Виїзд таких дітей в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта або свідоцтва про народження дитини/документів, що містять відомості про особу.
ЩОДО ВИЇЗДУ ДІТЕЙ-СИРІТ, ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ (СТАТУСНИХ ДІТЕЙ), ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ (ЗАРАХОВАНІ) ДО ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ
Виїзд таких дітей здійснюється у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи та за наявності:
  • паспорта або свідоцтва про народження дитини/документів, що містять відомості про особу;
  • наказу директора інтернату або особи, яка його заміщує, про виїзд дітей за межі України.
ЩОДО ВИЇЗДУ НЕ СТАТУСНИХ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРОЖИВАЮТЬ (ЗАРАХОВАНІ) ДО ІНТЕРНАТНИХ ЗАКЛАДІВ АБО ВЛАШТОВАНІ ДО СІМЕЙ ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ
Виїзд таких дітей здійснюється у супроводі особи, уповноваженої керівником інтернату/працівником інтернату, який його заміщує, або органом опіки та піклування чи військовою адміністрацією, у супроводі патронатного вихователя, який здійснює догляд за дітьми, за наявності:
– паспорта або свідоцтва про народження дитини/документів, що містять відомості про особу;
– наказу директора інтернату або особи, яка його заміщує, про виїзд дітей за межі України або рішення органу опіки та піклування чи військової адміністрації/наказу служби у справах дітей про влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя.
Крім того, після прибуття вищезазначених категорій дітей за межі України особи, що супроводжують дитину, зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.
Мінсоцполітики також розробило методичні рекомендації щодо координації переміщення дітей в межах України та виїзду дітей за межі України в умовах надзвичайного або воєнного стану.
Вгору